75 vjet nga zbarkimi aleat në Normandi, publikohen fotot e rralla të D-Day

E mërkurë, 05 June 2019 18:02

Të nesërmen festohet dita e zbarkimit aleat në Normandi, që shenjon nisjen e fundit të Luftës së Dytë Botërore.

75 vjet më parë më shumë se 160 mijë ushtarë amerikanë, britanikë, australianë, neozelandezë dhe më pak nga kombe të tjera zbarkuan në bregun në atë që njihet si D-Day.

Më poshtë është një galeri fotosh me ngjyra që tregojnë një anë pak të panjohur të zbarkimit aleat.

Fotot janë publikuar nga Media Drum World dhe aty tregohet masiviteti i zbarkimit që nisi në orët e para të mëngjesit të 6 qershorit.

VINI RE: Fotot marrë nga Media Drum World

dday5qershor.JPG7_.jpgdday5qershor.JPG6_.jpgdday5qershor.JPG5_.jpgdday5qershor.JPG4_.jpgdday5qershor.JPG3_.jpgdday5qershor.JPG12.jpgdday5qershor.JPG14.jpgdday5qershor.JPG13.jpgdday5qershor.JPG11.jpgdday5qershor.JPG10.jpgdday5qershor.JPG9_.jpgdday5qershor.JPG8_.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!