“Mëso nga gabimet”! 8 thënie të Bill Gates që s’duhen harruar kurrë

Saturday, 13 July 2019 20:11

Më poshtë gjeni disa thënie nga Bill Gates për t’iu ndihmuar të arrini suksesin dhe kurrë të mos harroni të jeni të sjellshëm ndaj të tjerëve.

1. “Kurrë mos krahaso veten me askënd në këtë botë… nëse e bëni këtë atëherë jeni duke e fyer veten.”

2. “Unë gjithmonë zgjedh një njeri dembel për ta bërë një punë, pasi që një njeri dembel gjithmonë do të gjejë një mënyrë të lehtë për ta bërë atë.”

3. “Nëse keni lindur të varfër nuk është faji juaj, por nëse vdisni të varfër është gabimi juaj.’

4. “Jeta nuk është e drejtë, mësohu me këtë.”

5. “Të gjithë kemi nevojë për njerëz që na japin mendime. Kjo është një ndër mënyrat më të mira për përmirësim.”

6. “Besimi se bota po shkatërrohet, që ne nuk mund të ndalojmë varfërinë ekstreme dhe sëmundjet, nuk është vetëm një gabim. Është e rrezikshme.”

7. “Pritjet janë një formë e shfaqur e të vërtetave: Nëse njerëzit e besojnë, është e vërtetë.”

8. “Është e rëndësishme të festosh suksesin, por më e rëndësishme të mësosh nga gabimet.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Aktualitet

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Shtyhet për të dhjetën herë seanca në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për Arber Cekaj, Donaldo Lushaj, Armand Pezaku. Të pandehurit akuzohen për trafikun e 613 kilogram kokaine të...

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!