‘Jemi shumë ulët’ – Del videoja e zhytjes së avionit ‘Boeing 737’ në Paqësor

Saturday, 20 July 2019 21:41

Një inxhinier i pranishëm në kabinën drejtuese të një avioni Boeing 373, ka arritur të filmojë me celularin e tij, sesi u zhyt në Oqanin Paqësor mjeti me 46 persona në bord, aksident që i kushtoi jetën një pasagjeri.

12 anëtarë të ekuipazhit dhe 34 pasagjerë mbijetuan në aksidentin e ‘Air Niugini’ të avioni Boeing 737. Ai u rrëzua 1.5 kilometra nga pista e uljes. Në video dëgjohet piloti i dytë duke thënë: ‘Jemi shumë ulët!’

Filmi në kabinë tregon pilotin dhe bashkëpilotin duke injoruar paralajmërimet e përsëritura nga instrumentet e avionit se avioni po ulej shumë duke u tërhequr vëmendjen që ta ngrinin sërish.

Varkat lokale dhe zhytësit e Marinës së SHBA-ve nxituan në vendin e ngjarjes për të ndihmuar në nxjerrjen e udhëtarëve, por një pasagjer ishte ende në bord kur aeroplani u zhyt në ujë.

Sipas hetuesve të aksidentit, një mjek konfirmoi se pasagjeri nuk e mbante rripin e sigurimit në kohën e rrëzimit u dëmtua në kokë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!