Zogu ia fut me kokë autobusit, përfundon tek veterineri

Premte, 20 September 2019 21:50

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kretë. Një zog i llojit 'shkabë' u përplas me një autobus në austradën Chania-Rethymnon.

Zogu pësoi lëndime dhe zjarrfikësit që mbërritën në vendngjarje u kujdesën për të, raportojnë mediat greke.

Zjarrfikësit morën zogun e dëmtuar dhe të frikësuar dhe e transportuan në repartin e zjarrfikësve derisa mbërriti një mjek veteriner.

Fatmirësisht, pasagjerët e autobusit nuk pësuan lëndime. Shkaba ushqehet zakonisht me kërma dhe është lloji i zogut që është në rrezik zhdukje në të gjithë botën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Deklarata shokuese e drejtorit për Syri TV/ Reagon Boçi: Një ministre manekine e tillë s'i duhet as dreqit vetë

Politikë

Deklarata shokuese e drejtorit për Syri TV/ Reagon Boçi: Një ministre manekine e tillë s'i duhet as dreqit vetë

Abuzimi seksual me nxënësen 15-vjeçare të shkollës në Babrru merr përmasat e skandalit. mësohet se Ministria e Arsimit ka qenë në dijeni të abuzimeve seksuale në shkollën e Babrrusë.  Në një prononcim për...

VIDEO/ Reshje të dendura shiu në Tiranë, 'tërbohet' Lana

Aktualitet

VIDEO/ Reshje të dendura shiu në Tiranë, 'tërbohet' Lana

Reshjet e dendura që prekën Tiranën pak minuta më parë kanë sjellë jo pak probleme në disa akse. Lumi Lana është “tërbuar” dhe ka dalë nga shtrati, pavarësisht ndërhyrjes në disa...

VIDEO/ Italiani i famshëm rrezikon jetën në Shqipëri

Aktualitet

VIDEO/ Italiani i famshëm rrezikon jetën në Shqipëri

‘Momente frike për Vittorio Sgarbin pasditen e djeshme në një plazh në bregdetin e Palasës, në jug të Shqipërisë, ku ishte mysafir’. Kështu shkruan faqja e internetit e kritikut italian të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!