Nuk keni shumë kohë për të humbur, fundi i botës është afër

E mërkurë, 18 Prill 2018 19:19

Numerologu David Meade ka parashikuar fundin e botës më 23 prill 2018 në një parashikim tronditës që insiston në një profeci biblike. Meade ka shkruan një libër me titull “Planet X – Arritja 2017” që flet për një planet me emrin Nibiru, që do të godiste Tokën në tetor të vitit të kaluar.

Meade deklaroi se 15 tetori do të shënonte fillimin e një sërë ngjarjesh. Ai vuri në dukje se shtatë vjet lufte bërthamore dhe fatkeqësitë natyrore do të shpërthenin.

Numerologu shtoi se periudha apokaliptike do të shënonte “fundin e botës siç e njohim tani”.

Meade këmbëngul se një shtrirje planetare që do të zhvillohet më 23 prill do të bëjë që bota të përfundojë. Ai bëri parashikimin nga një pasazh në Dhiatën e Vjetër, raporton express.co.uk.

Ai thotë: “Shih, Dita e Zotit po vjen, një ditë mizore, me zemërim dhe zemërim të zjarrtë, për të bërë vendin të shkretë dhe për të shkatërruar mëkatarët brenda saj. Yjet e Qiellit dhe yjet e tyre nuk do të tregojnë dritën e tyre. Dielli në rritje do të errësohet dhe Hëna nuk do të japë dritën e saj”.

Parashikimi i z. Meade bazohet gjithashtu në librin e Zbulesave, f. 12: 1-2.

Ekstrakti lexon: “Dhe një shenjë e madhe u shfaq në qiell: një grua e veshur me diell, me hënën nën këmbët e saj dhe në kokë një kurorë me 12 yje. Ajo ishte shtatzënë dhe po qante në dhimbje lindjeje dhe në agoni të lindjes”.

Teoricienët e konspiracionit besojnë se gruaja që përshkruhet në pasazh është Virgjëresha.

Më 23 prill, dielli dhe hëna do të jenë në Virgjëresha bashkë me Jupiterin – Z. Meade e ka quajtur planetin gjigand si Mesinë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!