Nuk keni shumë kohë për të humbur, fundi i botës është afër

E mërkurë, 18 Prill 2018 19:19

Numerologu David Meade ka parashikuar fundin e botës më 23 prill 2018 në një parashikim tronditës që insiston në një profeci biblike. Meade ka shkruan një libër me titull “Planet X – Arritja 2017” që flet për një planet me emrin Nibiru, që do të godiste Tokën në tetor të vitit të kaluar.

Meade deklaroi se 15 tetori do të shënonte fillimin e një sërë ngjarjesh. Ai vuri në dukje se shtatë vjet lufte bërthamore dhe fatkeqësitë natyrore do të shpërthenin.

Numerologu shtoi se periudha apokaliptike do të shënonte “fundin e botës siç e njohim tani”.

Meade këmbëngul se një shtrirje planetare që do të zhvillohet më 23 prill do të bëjë që bota të përfundojë. Ai bëri parashikimin nga një pasazh në Dhiatën e Vjetër, raporton express.co.uk.

Ai thotë: “Shih, Dita e Zotit po vjen, një ditë mizore, me zemërim dhe zemërim të zjarrtë, për të bërë vendin të shkretë dhe për të shkatërruar mëkatarët brenda saj. Yjet e Qiellit dhe yjet e tyre nuk do të tregojnë dritën e tyre. Dielli në rritje do të errësohet dhe Hëna nuk do të japë dritën e saj”.

Parashikimi i z. Meade bazohet gjithashtu në librin e Zbulesave, f. 12: 1-2.

Ekstrakti lexon: “Dhe një shenjë e madhe u shfaq në qiell: një grua e veshur me diell, me hënën nën këmbët e saj dhe në kokë një kurorë me 12 yje. Ajo ishte shtatzënë dhe po qante në dhimbje lindjeje dhe në agoni të lindjes”.

Teoricienët e konspiracionit besojnë se gruaja që përshkruhet në pasazh është Virgjëresha.

Më 23 prill, dielli dhe hëna do të jenë në Virgjëresha bashkë me Jupiterin – Z. Meade e ka quajtur planetin gjigand si Mesinë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!