Bregdeti lindor i Australisë vazhdon të përcëllohet nga zjarret që kanë pllakosur vendin prej disa javësh, por foto e zjarrfikësve…
Popullsia në botë gjatë vitit që po përfundon është rritur me 83 milionë njerëz - kjo i përgjigjet numrit të…
Në vitin 1925 Qeveria fashiste Italiane e Benito Musolinit i akordoi Qeverisë së Ahmet Zogut një kredi të butë prj…
Dhjetëra artifakte janë gjetur pas një gërmimi disa javor të vendit në Poloni që shërbente si shtabi lindor i ish-liderit…
Zakonisht për festa gjejmë në pemën e Krishtlindjes dhurata që na bëjnë të lumtur. Por nuk ka rezultuar kështu për…
Nëse nuk keni vendosur ende pemën e Krishtlindjeve në shtëpi, atëherë njihuni me çiftin të cilët kanë plot 350 të…
Kjo ndoshta është grabitja më e "ëmbël". Një i ri ka grabitur me kamion një sasi prej 20 ton çokollatash.…
Testi psikologjik i ditës së sotme konsiston në 6 numra dhe gjithçka duhet të zgjidhni njërin prej tyre. Gjithçka duhet…
Agjencia Europiane e Hapësirë, ESA, ka përdorur katër anije kozmike që rrethojnë Tokën, të njohura si mision Klaster, për të…
Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey,…
Nëse nuk doni të jeni pjesë e grupit të grave që insistojnë të besojnë në disa gënjeshtra të thëna nga…
Disa njerëz i ndjek fati. Nëna e tre fëmijëve zbuloi se kishte fituar lotarinë vetëm pak minuta pasi i thanë…

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!