Johnson & Johnson ishte në dijeni të faktit se produktet e tyre përmbanin asbest dhe nuk i paralajmëroi konsumatorët, thotë…
Bëhet fjalë për një zonë në San Francisco të Shteteve të Bashkuara dhe fotografi ishte i fiksuar tek pjesa e…
Mund t’ju tingëllojë si diçka paranojake, por tashmë kjo teori është pohuar edhe nga një ekspert i sigurisë kibernetike dhe…
Duket krejtësisht e pabesueshme, por një indian ka prerë thonjtë e tij pas 66 vitesh. Ai është 82-vjeçari Shridhar Chillal…
Në Hollywood po mendojnë që tani të bëjnë një film për historinë e 12 djemve tajlandezë që u nxorrën nga…
Për Adul Sam, 14 vjeç rreziku nuk është diçka e panjohur. Kur ishte 6 vjeç, ai u largua me familjen…
Kushdo që vuan prej dhimbjes së shpinës duhet të ulë përdorimin e vazhdueshëm të smartfonit. Dy deri në katër orë…
Për më shumë se 2500 vjet, ari është përdorur si para. Sot çdo vend dhe bankë qendrore, investon në ar,…
Muzeu i Pallatit, i njohur edhe si Qyteti i Ndaluar, pallati i perandorëve kinezë të dinastive Ming dhe Qing, që…
Një derrkuc tërhoqi vëmendjen jo vetëm të banorëve të fshatit ku lindi, por edhe të përdoruesve në internet. Shkak u…
Një “mrekulli” kineze ka bërë që miliona njerëz të zhvendosen, ndërsa ka shkatërruar 13 qytete e 1.600 fshatra. Bëhet fjalë…
  Identifikimi i një dorëshkrimi në 1906, që përmban disa nga veprat e Arkimedit, duke përfshirë Metodën e Teoremave Mekanike,…

Lajmet e fundit

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Sport

Basketbollisti i NBA shërohet nga Koronavirusi

Ylli i Boston Celtics, Marcus Smart, i cili testoi pozitiv për COVID-19 dy javë më parë, është shëruar plotësisht.“I lirë nga Koronavirus që nga dy ditë më parë. Shëruar nga...

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Moti

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim. Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqendrueshme, reshjet e shiut...

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!