Chanel Couture pranverë 2019, parajsa e elegancës

Premte, 25 Janar 2019 11:08

Bora ka mbuluar rrugët e Parisit, por brenda “Grand Palais” ku stilisti Karl Lagerfeld shfaqi koleksionin e tij couture të “Chanel” për pranverë 2019, ishte një botë krejt tjetër dhe një kthim pas në verën e “Vilës Chanel”.

Ambientet mahnitëse ku u zhvillua sfilata të kujtonin një vilë në Monte Karlo, në jug të Francës, me palma, një shkallë të madhe të dyfishtë që të çonte në një lëndinë të kuruar me një pishinë gjigante në qendër.

Modelet sfiluan nën ritmet e këngëve të këngëtares Mina dhe hapjen e sfilatës e bëri Kaia Gerber, modelja më në zë e momentit dhe fytyra më e dashur për “Chanel”.
 
Ngjyrat pastel, puplat, zbukurimet, qëndisjet dhe aplikacionet me lule ishin kryefjala e kësaj sfilate, ku modelet dukeshin si personazhe përrallash, pasi “Chanel” gjithmonë ka  çelësin e suksesit feminilitetin e ndërthurur me klasin.
Modifikuar më Premte, 25 Janar 2019 11:16

1 koment

  • Përgjigju JanBrura

    Wellbutrin With Free Viagra Cialis For Sale Stendra On Line buy generic cialis online cheap Moxicillinantibioticbuy

    Tuesday, 24 Mars 2020 20:27 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!