7 arsye pse duhet të pini kafe

E Enjte, 11 Prill 2019 08:43

Sipas ‘Caffeineinformer’, ka disa arsye të thjeshta përse duhet të konsumojmë kafe:

 1. Kafeja ndihmon në reduktimin e dhimbjeve muskulore pas ushtrimeve fizike.
 2. Një filxhan kafe përmban 1.8 gram fibra të nevojshme për organizmin tuaj.
 3. Mbron shëndetin e mëlçisë nga sëmundje si për shembull ‘Cirroza’(stadi i fundit i sëmundjeve të mëlçisë).
 4. Redukton rrezikun e të prekurit nga diabeti.
 5. Redukton rrezikun e të prekurit nga sëmundja e ‘Alzaimerit’ (sëmundja e harresës).
 6. Lufton depresionin.
 7. Të gjithë ata që pinë kafe janë më të mbrojtur nga sëmundja e ‘Parkinson’

1 koment

 • Përgjigju JanBrura

  Levaquin Overseas Store Cialis Misoprostol Online Cialis Comprar Viagra Generica En Espana

  Hënë, 16 Mars 2020 07:16 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!