VIDEO/ Vazhdojnë suprizat e Dua Lipës sjell reperin e famshëm shqiptar në Kosovë

E Enjte, 27 June 2019 14:31

Këngëtarja më origjinë shqiptare Dua Lipa me sa duket ka një suprizë të madhe për të gjithë shqitparët.

Siç është bërë e ditur festivali ‘Sunny Hill’ prej vitesh mbahet në Kosovë dhe organizator është babai i saj Dukagjin Lipa.

Ndërsa për ata që nuk kanë dëgjuar më parë rreth festivalit në fjalë, vlen për t’u theksuar se historikisht është organizuar në parkun e Gërmisë.

Janë zbuluar dy artistët e parë që do marrin pjesë në këtë festival të cilët janë Njomëza këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe Dj i njohur Calvin Harris.

Ndërsa ditën e sotme me postimin e saj ajo ka suprizuar të gjithë shqitparët pasi në këtë festival do të vijë reperi i njohur shqiptar Gashi.

Gashi është i njohur për nota patriotizmi, ai nuk lë rast pa kujtuar origjinën e tij.

E përsa i përket kësaj ftesë ai shprehet shumë i entuziazmuar.

 

Image

 


360grade.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!