Ceremonia e ëndrrave plot 46 mijë £ në Xhamajka, si u shkatërrua dasma e çiftit kur zbuluan se…

Saturday, 13 July 2019 18:33

Dasma e ëndrrave të një çifti në Xhamajka u shndërrua në një makth pasi ceremonia e tyre nuk ishte edhe ligjërisht në rregull.

E gjitha ndodhi për faj të agjencisë që ata kishin punësuar për t’u marrë me ditën e tyre speciale.

2

Andy Helson, 45 vjeç, dhe Heidi Brown, nga Blackburn, mbetën të shkatërruar pas përvojës së tyre të hidhur në Karaibe.

Pavarësisht shpenzimeve prej 46,000 paund, çifti tha se as certifikata e tyre e martesës nuk u plotësua si duhet.

1

“Na u shit neve si parajsë, por në fakt ishte një makth. Kemi mbetur të shkatërruar pasi erdhëm në shtëpi na u njoftua se nuk ishim zyrtarisht të martuar”, kanë treguar ata.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Visar Zhiti, letër nga SHBA-ja: Kujtomë edhe mua, kur më sulmoi ish-oficeri me armë...

Politikë

Visar Zhiti, letër nga SHBA-ja: Kujtomë edhe mua, kur më sulmoi ish-oficeri me armë...

Shkrimtari Visar Zhiti i ka derguar nje leter te gjate Agron Tufes, ish kreut te Institutit per Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, qe prej ditesh tashme ndodhet me...

Polemika për ndarjen e tribunave, reagon Tirana: Policia nuk e merr përsipër ndeshjen…

Sport

Polemika për ndarjen e tribunave, reagon Tirana: Policia nuk e merr përsipër ndeshjen…

Të premten në orën 19:00, në “Air Albania”, do të luhet derbi i kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës.  Gjatë ditës sotme, Partizani ka publikuar çmimet e biletave dhe ndarjen e...

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Aktualitet

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar me një postim në faqen e tij në facebook pas kontributit të madh që dha Kosova në ndihmë të Shqipërisë pas...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!