Keni planifikuar një piknik? Këto gjëra mos i harroni

Hënë, 29 July 2019 11:32

Natyra, dielli dhe miqtë janë shoqëruesit e përkryer për të kaluar momente të bukura gjatë këtij sezoni.

Por nëse kërkoni të keni një piknik të përgatitur në mënyrë të përkryer pa ndonjë fatkeqësi të zakonshme, si sanduiçe të lagur dhe sallatë  të prishur, atëhere duhet të përgatiteni paraprakisht.

Më poshtë ju kemi listuar gjërat më esenciale që duhet patjetër t’i keni kur të niseni për një piknik.

Krem kundër diellit

Letra të lagura

Sprej kundër insekteve

Batanije

Pijet me shishe

Hapësin e pijeve

Thikë

Pajisjet e ndihmës së parë

Erëza dhe salca në mini-pako

Letra kuzhine

Thes për mbeturina

Pako për gjërat e ngrira

Takëm ekstra

Kamera

Lojëra për të bërë diçka

Modifikuar më Hënë, 29 July 2019 11:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!