Dallimi mes shenjave të tokës dhe atyre të zjarrit

Saturday, 31 August 2019 17:34

Yjet zbulojnë disa karakteristika të sjelljes së individëve bazuar në shenjën e tyre zodiake dhe kjo është e mundur falë “elementit mbizotërues” që na jep të dhëna se si vepron personi.

Shenjat e tokës

Shenjat e tokës, për shembull, bazojnë gjithçka në praktikë dhe kjo u lejon atyre të marrin vendime me mençuri larg gabimeve instinktive dhe emocionale që bëhen ndonjëherë.

Shenjat e zjarrit

Situata me shenjat e zjarrit është e ndryshme. Njerëzit e lindur nën shenjat e Dashit, Luanit dhe Shigjetarit janë shumë impulsivë, ata mbështeten në instinktet dhe ndjenjat e tyre dhe kjo ndonjëherë i bën ata të bëjnë gabime.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!