3 arsye pse të lindurit e shenjës së Peshqve nuk e gjejnë dot dashurinë

E mërkurë, 06 November 2019 15:15

Romantikë, ëndërrimtarë dhe të dashuruar me idenë e dashurisë, duket pothuaj e pamundur që këto pengesa t’i lejojnë Peshqit të përfshihen në një marrëdhënie serioze.

E idealizojnë

Po, problem kryesor për të lindurit nën këtë shenjë zodiakale është se nuk arrijnë të gjejnë shpirtin binjak dhe kanë pritshëmri shumë të larta.

E imagjinojnë, e perfeksionojnë dhe e ndërrojnë, por kur gjejnë dikë që mund të ishte i përshtashëm për ta, e refuzojnë sepse besojnë se mund të gjejnë më mirë.

Janë asfiksues

Mos e merrni për keq, por kjo është e vërteta! Në momentin që ju peshq të dashur gjeni dikë që ju pëlqen, nga lumturia, filloni të silleni në mënyrë absurd, asfiksuese mbi të gjitha.

Në fillimet e marrëdhënies vëmendja dhe përkëdheljet mund të jenë të pëlqyeshme, por kur bëhen shumë të shpeshta, partneri mund të fillojë të bezdiset.

Edhe pse ju vihet në pah shumë heë, ju gjithmonë bëheni bezdisës dhe këmbëngulës duke tronditur një marrëdhënie që kishte premise të shkëlqyera.

Xhelozia         

Një tjetër thembër Akili për këtë shenjë zodiakale që tenton të kalojë sulme të shpeshta xhelozie…për gjëra që në thelb nuk ekzistojnë. Nëse dikush guxon të flasë me partnerin e tyre janë në gjendje t’i hidhen në fyt. Një sjellje kjo që nuk do t’i pëlqente askujt, sidomos partnerit i cili do të duhej të justifikohej të sqaronte keqkuptimet.

Dhe në fund, pranojeni, kemi të drejtë apo jo? Nëse nuk jeni dakord, na thoni se çfarë duhet t’i shtojmë apo heqim kësaj liste?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!