Robert Pattinson është mashkulli më i bukur në botë, sipas shkencës

E mërkurë, 05 February 2020 15:58

Robert Pattinson është mashkulli më i bukur i planetit. Merita për këtë është e fytyrës së tij në perfeksion absolut. Ai që ka bërë këtë vlerësim është kirurgu estetik Julian De Silva, i cili aplikoi në fytyrat e personazheve të famshëm “Golden Ratio of Beaty Phi”, një ekuacion i përdorur nga Grekët e Lashtë për të matur bukurinë absolute.

Ai ka bërë një listë me klasifikimin e më të famshmëve me përqindjen më të lartë të perfeksionit me atë idealen. Dhe në majë të kësaj është Batmani i ri.

Doktori De Silva, që drejton Center For Advanced Facial Cosmetic And Plastic Surgery në Londër, ka përdorur teknikat e fundit kompjuterike në fytyrat e yjeve, të bazuara në algoritëm. Daily Mail ka deklaruar: ‘Këto teknika të reja të hartës kompjuterike na japin mundësi të zgjidhim disa mistere të asaj që e bën dikë fizikisht të bukur’.

Në këtë klasifikim special Pattinson ka përqindjen më të lartë të perfeksionit me (92,15%), më pas vijnë Henry Cavill dhe Bradley Cooper të dy me të njëjtën përqindje (91.08%). Brad Pitt (90.51%), George Clooney (89,91%), Hugh Jackman (89,64), David Beckham (88,96%), Idris Elba (88,01%), Kanye West (87,94%) e Ryan Gosling (87,48%).

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!