Pas 'divorcit' me familjen mbretërore , Mbretëresha ju jep goditjen e fortë Harry-it dhe Mehgan-it

E mërkurë, 19 February 2020 16:39

Pas largimit nga familja mbretërore, Harry dhe Meghan humbën statusin e tyre mbretëror dhe i vetmi titull që i mbeti ishte “Duka dhe Dukesha e Sussex”.

Mirëpo, ata vazhdojnë t’i quajnë çifti mbretëror, ndaj mbretëresha Elizabeth është siguruar që kjo të mos përsëritet më.

Ajo i ka ndaluar Harry-t dhe Meghan-it përdorimin e titullit “mbretëror”, ndaj puna do të jetë keq edhe për bizneset e reja të çiftit.

Ata kanë vendosur të regjistrojnë me këtë titull një markë globale për një sërë artikujsh dhe aktivitetesh, duke përfshirë veshmbathje, libra e materiale mësimore.

Gjithashtu, me këtë emër ata do të ngrinin edhe një organizatë të re bamirësie.

Dyshja duhet t’ia nisë punës nga e para për të ndryshuar emrin e bizneseve të tyre, pasi mbretëresha nuk ia lejon më të përfitojnë “në kurriz” të familjes mbretërore.

Pas largimit nga Mbretëria e Bashkuar, Harry dhe Meghan kanë nisur jetesën e re në Kanada dhe Meghan është më e lumtur se kurrë për këtë ndryshim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!