Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

E Enjte, 13 August 2020 11:48

 

Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar ata ndërrojnë për herë të tretë vendbanim.Sipas asaj që transmetojnë tabloidet amerikane dukët duket se kanë lënë Los Angeles për tu shpërngulur në Santa Barbara.’Cifti është transferuar në korrik, për të përqafuar një jetë sa më normale’, ka thënë një burim për ‘People’.

Në janar Duka dhe Dukesha e Susses lanë Britanin e Madhe për tu shpërngulur në Kanada, në një vile luksoze me pamje nga Oqeani Paqësor në Vankuver. Më pas në Pranverë, ata u sportuan në Los Angeles, ku Meghan ka lindur dhe është rritur. Por mesa duket bëhej fjalë për një zgjidhje të përkohshme. ‘Edhe pse vila ku ata qëndronin në Beverly Hills, ishte shumë luksoze nuk ishte në stilin e Harry’ ka zbuluar një burim tjetër për Page Six.
Prioriteti i Dukëve është të kenë privatësine dhe mbrojtjen e duhur. Ja motivet e zgjedhjes së rezidencës së re, një vilë e madhe, rreth 150 km në veri në Los Angeles.

’Cifti është sistemuar në një komunitet ku uron të ketë edhe privatësi nga fqinjët e tyre’, ka shpjeguar burimi për ‘People’. Mes fqinjëve pranë tyre në shtëpinë e re është edhe Ophan Winfrey dhe Ellen DeGeneres. E para është mikeshe e të dyve dhe ishte prezente edhe në dasmën e çiftit. Ka qenë ndoshta pikërisht këshilla e saj për të zgjedhur këtë vend si banesën e tyre të re. Harry dhe Meghan duan ta rrisin djalin e tyre larg nga zhurma e metropolit dhe thashethemet e mediave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...