Piktura me motive kombëtare, Rita Ora nuk e fsheh krenarinë për origjinën

Diel, 27 September 2020 16:19

 

Këngëtarja e famshme, Rita Ora, nuk i ka mohuar kurrë rrënjët e saj shqiptare. Ajo e ka treguar gjithmonë hapur nga vjen, edhe pse suksesi i saj nuk njeh kufij.

“Nuk kam fjalë të përshkruaj se sa krenare jam për prejardhjen. Kam performuar për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës dhe ishte përvojë e pabesueshme, jo vetëm për mua, por edhe për familjen time”.ka thë më herët këngëtarja me origjinë shqiptare.

Së fundmi në rrjetin social, ajo ka publikuar një pikturë me motive kombëtare. Në të shfaqet Rita, teksa në krahun e saj qëndron një shqiponjë që mban dy flamujt, atë të Kosovës dhe Shqipërisë.

“E dua këtë”, shkruan ajo duke iu referuar fotografisë dhe mesazhit të saj. Rita duket se emocionohet nga këto gjeste dhe ndihet krenare për origjinën e saj.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...