“Kosova lë gjurmë në Tokio”- Rita Ora nuk e fsheh krenarinë, urim në gjuhën shqipe për xhudisten Distria Krasniqi

Saturday, 24 July 2021 17:49

 


Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka reaguar pas triumfit të Distria Krasniqit, xhudistes nga Kosova që fitoi medalje ari në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Përmes një mesazhi shqip në rrjetet sociale, Rita Ora shprehet e lumtur për suksesin e xhudistes.

“Urime Distria Krasniqi! Kosova lë gjurmë në ‘Tokio 2020’, Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike”, shkruan Rita Ora në postimin e saj shoqëruar me flamurin e Kosovës.

“S’mund të isha më krenare“, shton këngëtarja me famë ndërkombëtare në një postim të dytë.

Përpos yllit të muzikës Pop mesazhe urime kanë ardhur edhe nga krerë të politikës, apo figura të njohura të jetës publike në Kosovë e Shqipëri.

Kujtojmë që Distria Krasniqi mposhti në finale japonezen Funa Tonaki, duke i dhënë “dardanëve” medaljen e parë në këto lojëra.

Distria Krasniqi u shpall fituese në kategorinë deri në 48 kilogramë. Kosova merr pjesë në këto Lojëra Olimpike në disa disiplina, si xhudo, mundje, not dhe atletikë

16 komente

 • Përgjigju Donaldlooxy

  card games nude adult sex games
  stripper sex games
  group sex games spin the bottle gay

  Saturday, 27 November 2021 02:33 komentuar nga Donaldlooxy
 • Përgjigju ArthurOwepe

  sex games without flash
  sex strip games
  sex games xxx

  E mërkurë, 24 November 2021 15:16 komentuar nga ArthurOwepe
 • Përgjigju Donaldcoice

  how to start an argumentative essay examples
  parts of an argumentative essay
  how to write an essay fast

  Tuesday, 09 November 2021 23:42 komentuar nga Donaldcoice
 • Përgjigju BrandonUtift

  writing an expository essay
  write an opinion essay
  college writing essay

  Tuesday, 02 November 2021 15:52 komentuar nga BrandonUtift
 • Përgjigju MatthewViemy

  online shopping essay
  write my research paper

  Tuesday, 12 October 2021 12:20 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  writing business plan
  case study writer

  Premte, 08 October 2021 13:57 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  free online gay dating
  gay dating statistics
  gay biker dating

  E mërkurë, 15 September 2021 08:54 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  top gay christian dating sites
  gay dating herpes
  is is barry jenkins dating gay

  Diel, 12 September 2021 11:02 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju Michaelsuist

  gay asian men dating white men
  free gay and lesbian dating
  hairy gay men dating

  Tuesday, 07 September 2021 12:27 komentuar nga Michaelsuist
 • Përgjigju PatrickWrelm

  rust gay dating sites
  gay dating phoenix k
  gay dating sites online

  Diel, 05 September 2021 15:49 komentuar nga PatrickWrelm

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

Politikë

Berisha: Dosja ‘Nick Muzin’ e Bashës në SHBA nuk do mbyllet kurrë

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha në Foltoren e Mirditës se Lulzim Bashës i është bërë presion nga SHBA me anë të dosjes së ‘Nick Muzin’. Por ai tha se...

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

Politikë

Berisha i përgjigjet Erdoganit: Vëllazërinë e kemi brenda vetes ne

  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, foli nga Mirdita edhe në lidhje me vizitën e presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Vetë Berisha e bojkotoi fjalimin e Erdogan në Kuvend, për shkak...

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...