Këshillat e stilistëve për veshjet e verës 2018

Tuesday, 24 Prill 2018 16:40
Foto ilustruese Foto ilustruese

Stilistët me famë botërore kanë dhënë këshillat e tyre se si të dukeni sa më fashion këtë verë.

Në këtë artikull do të keni mundësinë të merrni disa nga këshillat e tyre përsa i përket ngjyrave dhe modeleve të prerjes.

Ngjyrat e forta janë një nga trendet e sezonit, si lejlaja, e verdha, e kuqe dhe jeshile.

Firmat e njohura si Balenciaga apo Victoria Beckam kanë kthyer këtë sezon veshjet njëngjyrëshe nga koka tek këmbët. Provojeni dhe do të dukeni shumë fashion.

Summer fashion trends 2018 crayola colours

Ngjyrat pastel vazhdojnë të jenë një ‘must’ i sezonit, ku firmat e njohura si Celine, Chanel, Emporio Armani etj kanë nxjerrë disa fustane tepër interesant.

Summer fashion trends 2018 pastel colours

Stilistët kanë rikthyer përsëri mëngët e fryra të vieteve 80’, këtu mund të gjeni disa nga modelet e tyre.

summer fashion trends 2018

Copat me kuadrata të cilat i pamë edhe gjatë dimrit, do të jenë shumë në modë edhe në periudhën e verës. Në fustanet apo në xhaketat e holla që përdorim në darkë.

spring fashion trends 2018

Një nga trendet që rikthehet pas disa debatësh janë pendët, do t’i shikoni tek fustanet, do të mbulojnë një pjesë të madhe të copave ose vetëm si shirita të hollë.

Summer fashion trends 2018 feather clothes

Pantollanat e shkurtra, me lule dhe ngjyra por edhe ato lisho do të mbizotërojnë në veshjet e blogereve këtë verë, lehtësisht të kombinueshme me atlete apo taka, gjatë paradites apo në darkë. Duhet t’i keni një palë të tilla në garderobën tuaj.

Summer fashion trends 2018 suit shorts

Fundet dhe fustanet plastike, dolën në modë që vjet dhe do të vazhdojnë edhe për këtë sezon, kështu që ruajini nëse i keni blerë që vjet ose mund të blini të tjerë sepse do t’i shikoni kudo dhe mund të bëni kombinime të hatashme.

Summer fashion trends 2018 wet look clothes

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 16:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!