Normalisht nuk ekziston një çift perfekt, por është thelbësore që një marrëdhënie të të japë mirëqenie, në vend të pasionit.…
Tani që erdhi vera, është e vështirë të mbash xhinse të gjata pasi vapa e madhe të bën të djersitësh…
Një grup prej 5 asteroidësh pritet të “rrwqethin” Tokën gjatë kësaj të diele, njëri prej të cilëve më i madh…
Në qoftë se vendimi që kishit marrë për këtë vit ishte: të rrisnit nivelin e produktivitetit në punë, atëherë Priceonomics…
Ka shumë informacione kontradiktore rreth vaksinave. Vaksinat janë të sigurta dhe efektive. Çdo vaksinë e licencuar testohet rreptësisht përpara se…
Rrjetet sociale janë në një “luftë” të hapur me njëri-tjetrin. Të gjithë jemi fiksuar pas tyre dhe çdo ditë e…
Është një ndër këngëtaret më të komentuara në media, por përgjithësisht për pamjen e saj dhe anën profesionale, sepse jetën…
Meshkujt e kanë më të vështirë lidhjen me një femër që është e vendosur dhe karakterizohet nga një karakter i…
Plakja nuk varet nga gjenetika, por nga faktorët e jetesës. Gjithsesi, një pjesë të vogël ka edhe trashëgimia. Mosha biologjike…
Disa hapa për të tonifikuar trupin janë shumë më të thjeshta se orët e tejzgjatura të palestrës. Ajo që do…
Për të përgatitur këtë maskë ju duhen këto përbërës: 1 lugë llum kafe 1 lugë vaj ulliri disa pika lëng…
Tashmë dihet që motrat Gixhari janë mjaft seksi dhe provokuese, ai aktorja Olta ashtu edhe gazetarja Gerta. Por gjatë ditës…

Lajmet e fundit

Akademia e Shkencave në Bullgari nxit debatin e madh: Gjuha maqedonase nuk ekziston!

Aktualitet

Akademia e Shkencave në Bullgari nxit debatin e madh: Gjuha maqedonase nuk ekziston!

Pas një seance të mbajtur mesditën e djeshme në Sofje, Akademia Bullgare e Shkencave doli në konkluzionin se gjuha maqedonase nuk ekziston dhe se është një “normë e shkruar-rajonale” e...

Sizmiologu: Përse u dëmtua më fort Thumana dhe disa zona në Durrës

Aktualitet

Sizmiologu: Përse u dëmtua më fort Thumana dhe disa zona në Durrës

Një nga profesorët më të njohur në Greqi në fushën e sizmiologjisë, Spyridon Pavlidis, ka shpjeguar me detaje se përse disa nga zonat më të prekura nga tërmeti ishin në...

Me 221 km/h në aksin Sauk-TEG.

Aktualitet

Me 221 km/h në aksin Sauk-TEG.

Një shpejtësi e çmendur dhe frikshme që rrezikon edhe përdoruesit e tjerë të rrugës. “Radari dhe polici të shpëtojnë jetën. Vijon të ndodhë në aksin rrugor Sauk – Teg. 221 km/h...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!