Këtë fundjavë temperaturat do të shkojnë mbi 30 gradë Celcius, por do të ketë edhe shira, kryesisht në zonat veriore…
Në letrën e shkruar prej tyre, familja e muzikantëve e quanin Aviciin “një kërkues, një shpirt artistik i brishtë që…
Ku është parashikimi i motit për ditën e sotme. Pjesa më e madhe e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira…
Nëse keni bërë plane këtë fundjavë, atëherë duhet të tregoni kujdes pasi në fundjavë moti do të dominohet nga vranësira…
Ke kohë që e mendon një ndryshim radikal të pamjes tënde por nuk ke gjetur ende guximin? Ka ardhur koha……
Qyteti resort bregdetar i Scheveningen, në Holandë , po kremton ditëlindjen e 200- të këtë vit. Dhe për të shënjuar…
Secili nga ne, e kontrollon telefonin celular afërsisht 80 herë brenda një dite. Pra, nëse ia del të mos e…
Ka disa gjëra që thjesht nuk doni t’i thoni në punë. Këto fraza mbartin fuqi të veçantë, ata kanë aftësinë…
Kurioziteti është një forcë e madhe – një që mendohet se shkaktoi Rënien, GPS-in, si dhe ndoshta disa fatalitete –…
Në çdo vend pune, ju do të haseni me biseda të vështira, të cilat gjithsesi duhet t’i përballoni me sukses,…
Pranvera ka ardhur dhe bashkë me të edhe trendet e reja të sezonit. Një nga gjërat që na mundon më…
Një vilë me vlerë 16.5 milionë dollarë është blerë nga gruaja e Steve Jobs. Steve Jobs, kishte arritur ta mbante…

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!