Profesioni më i ri i Ramës, kryebamirës

E Enjte, 07 June 2018 12:19

Pasi u bë Kryeministër i vendit, pasi grabiti institucionet me radhë dhe u bë kryeprokuror, kryepolic, kryehetues, kryegjykatës etj, Rama zgjodhi të bëhej edhe kryebamirës.

Në fakt është e paprecedentë ajo që po ndodh me Kryeministrin e këtij vendi. Nuk ka ndodhur në asnjë vend normal të botës demokratike.

Si mund ky Kryeministër të tallet në këtë mënyrë me plagën më të madhe që ka ky vend? Si mundet ky Kryeministër të bëhet kaq cinik dhe nihilist me vuajtjet e popullit që ka përgjegjësinë ta qeverisë.

Me marrjen e rolit të Kryebamirësit Rama na tregoi se tashmë ai nuk ka ndërmend të ndërmarrë asnjë iniciativë konkrete për të luftuar varfërinë që ka pllakosur në vend. Ai na tregoi se në krye të punëve ne kemi një njeri minimalisht të paaftë për të na zgjidhur hallet.

Ai u dorëzua. Është totalisht i paaftë ta zhvillojë vendin si Kryeministër. Tani nuk i ka mbetur gjë tjetër, veçse të hiqet si kryebamirës. /55news.al/

Modifikuar më E Enjte, 07 June 2018 17:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Show-biz

“Kemi ikur nga Shqipëria vetëm me rrobat e trupit”, këngëtarja me famë botërore rrëfen fillimet e vështira

Ava Max është një nga këngëtaret më të reja shqiptare që ka marrë famë botërore. Ajo ka ditur si të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve me hitet e saj. Ava...

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Show-biz

Tragjike, dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Dy aktorë ranë nga një urë dhe vdiqën ndërsa punonin për serialin televiziv meksikan “Sin Miedo a la Verdad” (Pa frikë nga e vërteta), njoftoi të premten rrjeti meksikan Televisa. Jorge...

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Aktualitet

Merkel më 24 janar në Stamboll, takon presidentin Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!