Propaganda e Lali Erit… edhe Gebells-i do ta kishte zili

Tuesday, 10 Prill 2018 10:48

Që në 2015 kur erdhi në krye të Bashkisë së Tiranës, Ai sposton skela e shkep pllaka, gërmon e shtron e sërish, e gërmon sërish...

E gjitha kjo pse?? Për të dhënë imazhin se "Ky Punon"…

Dhe fatkeqësisht ka ende shumë nga ata që mendojnë se ai punon. Po, po! Po me se?

Me asgjë tjetër veç se me paratë e taksave tona që për hir të së vërtetës janë shtuar disa fish dhe disa herë që kur Lali na erdhi në krye të bashkisë më të rëndësishme të vendit.

Por jo vetëm ka nga ata që mendojnë se Lali “punon”, por edhe vetë ai ka nisur ta besojë këtë për vete… dhe puna e vetme është të shesë imazh dhe propagandë.

Ti bëjë tualet një qyteti që degradon dita-ditës, të ribëjë punë të bëra një herë. Të shtrojë rrugë mbi ato që ishin asfaltuar, të prishë aty ku nuk duhet.

Të mbiellë ato që nuk duhen mbiellë dhe hop edhe fotografia e radhës, si për të thënë “uaaa sa punë paskam bërë???”.

Po mirë. Edhe ju që mendoni se Lali punon, vazhdoni kështu… se Lali atë do (të mendoni si ai do të donte që ju të mendonit)!/55News.al/

Modifikuar më Tuesday, 10 Prill 2018 13:01
Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...