House of Propaganda...

Premte, 13 Prill 2018 15:23

Nga Ylli Manjani

Vijon seriali propagandistik “Faji është tek tjetri”. Deri tani kemi parë këto seri: - Për keqqeverisjen e Tij, fajin e ka LSI-ja. - Për korrupsionin e Tij dhe të kujtdo tjetër, fajin e ka si gjithmonë Ilir Meta! - Për drogën, tashmë fajin e ka Saimiri! - Për arrogancën e Tij në qeverisje, fajin e ka Saliu! - Për vjedhjen e zgjedhjeve që bëri, fajin e ka “Rusi” Lulzim! - Për shkatërrimin e Parlamentarizmit, fajin e ka çizmja e Monikës! - Për drejtësinë që ka kapur vetë me të dyja duart, fajin e ka Lu! Ky i fundit ja hedh fajin Llallës! - Për taksat e larta që vendos Ai vetë, fajin e ka populli vandal! - Për mbylljen e gojës kritikëve, fajin e ka “kazani”, pra Media! - Për pronat që ka bllokuar, fajin e kanë Pronarët! - Për koncesionet dhe PPP kriminale, fajtore është Qeveria e së shkuarës! ( Me historinë e dy kullave të Brojkës, mbushi Tiranën me ndërtime Ai). - Për shëndetësinë fajin e ka Beqja!. - Për arsimin, fajin e ka Tritan Shehu, Ornela Pampuri dhe unë që nuk pranojmë orët e hapura të LGBT!. - Për ekonominë në krizë dhe asistencën sociale, fajin e kanë bashkitë. - Për çdo kapje flagrante në skandale, fajin e ka sistemi!. Pra të gjithë kanë faj! Vetëm Ai jo!. Pritet të shtohen seritë e reja me “fajtorë” të rinj: Beni (Ahmetaj), Damiani, Ditmiri, Fatmiri, Senida, Mirela, Etilda, Erioni, Vangjushi, Qazimi e Tan Lame do shpallen fajtorë. Madje edhe Olsi e Linda nëse e do puna... (ndjesë që ua përmend emrat). Listë e gjatë “fajtorësh”.... Ka projektuar përjetësinë... Propaganda na sugjeron që: Ai po punon në kushte “të vështira” me gjithë këta fajtorë nëpër këmbë! Këtë thotë edhe Freedom House... Çfarë propagande!! Shih kur të dalë edhe raporti tjetër : Nuk ka nevojë për zgjedhje! Na mjaftojnë sondazhet! Kursehen edhe paratë e shtetit!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...