Teatri vidhet me firma zëvendësish

E Enjte, 05 July 2018 10:51

Mazhoranca ka sjellë në parlament ligjin e turpit për shembjen e Teatrit Kombëtar. E ka sjellë me procedurë të përshpejtuar dhe kërkon ta kalojë sa më shpejt me shpresën se “turpi tri ditë zgjat”.

Por në fakt ajo që bën përshtypje dhe që në fakt përbën një skandal shumë të madh është fakti që titullarët e institucioneve përgjegjësi për këtë ligj nuk e kanë vënë firmën mbi të.

Ministri i Financave ia ka lënë zëvendësit të tij ta bëjë këtë. Kryeministri Rama gjithashtu. Firmën e rëndësishme e ka vënë zëvendëskryeministrja. Edhe kryetari i Bashkisë ka zgjedhur të mos lërë “gjurmë” dhe nuk ka firmosur asnjë dokument të vetëm, vetëm zëvendëskryetarët e  Bashkisë e kanë bërë.

Rama, Veliaj dhe Ahmetaj po përpiqen ta vjedhin Teatrin Kombëtar dhe të shkatërrojnë kulturën shqiptare me firma zëvendëskryetarësh. Ose u vjen turp për atë që janë duke bërë dhe mendojnë se diellin do ta mbulojnë me shoshë ose nuk duan të lënë gjurmë sepse janë duke bërë një krim të rëndë.

Cilado qoftë arsyeja nuk mund të shpëtojnë. /55news.al/

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 16:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë duhet të pini për kujtesë dhe mendje të fortë? Ja kujdesi që ju duhet

Shëndeti

Çfarë duhet të pini për kujtesë dhe mendje të fortë? Ja kujdesi që ju duhet

Shëndeti i mirë i trurit do të thotë edhe shëndet i mirë i të gjithë trupit dhe jetë e gjatë. Kur flasim për kujdesin ndaj organizmit, ka me qindra mënyra...

Tërmet i fortë “shkund” Kretën

Aktualitet

Tërmet i fortë “shkund” Kretën

Lëkundje të forta sizmike krijuan panik te qytetarët e Kretës në mëngjesin e kësaj të enjteje. Kreta u godit nga një tërmet me magnitudë 4,9 e shkallës Rihter, mëngjesin e sotëm...

Horoskopi për ditën e enjte, 12 dhjetor 2019

Horoskopi

Horoskopi për ditën e enjte, 12 dhjetor 2019

Dashi Në këtë periudhë të dhjetorit do të keni mundësi që të kuptoni se çfarë duhet të bëni në dashuri dhe nëse duhet të merrni një vendim, mendohuni mirë. Në fillim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!