Propaganda vazhdon! Me mashtrime nuk rregullohet imazhi i policise!

Tuesday, 12 Mars 2019 17:07

Nga Flamur Vezaj
###
Me mashtrime nuk rregullohet imazhi i policise o gjeneral! E hic me pak me veprimet e atyre drejtuesve te policise qe per fat te keq perdoren politikishte sipas interesave te dites! E drejtues te tille, ushtar te gatshem pa dinjitet gjene sa te duash ne radhet e policise se shtetit! Por njerez me dinjitet ke pak aty dhe ata qe jane nuk i promovon por i largon! Vec ketyre, ke edhe disa te tjere qe nuk pranojne “perdorjet” dhe kerkojne te largohen nga pozicionet drejtuese sepse nuk jane dakord me ju e udhezimet tuaja! E mes ketyre me aq sa e njoh eshte edhe Kastriot Skenderaj i cili nuk eshte nga ato djemt qe pret ta lirosh nese bene gabime por iken vet! Edhe ne kete rast, mesa kam informacion une, Skenderaj disa dite me pare i ka kerkuar Drejtorit te Pergjithshem A.Veliu te levize nga pozicioni drejtues i Tiranes! Kete kerkese te tij, ju mezi e kishit pritur duke lejuar A.Veliun te beje urdherin e transferimit (JO LIRIMIT) i cili e kishte njoftuar vet drejtorin Skenderaj qe te premten levizjen nga detyra, lajm qe u pasqyruar gjeresisht ne media (LEXO MEDIAT)! Por per shkak te procedurave te henen ne mengjes shkresa i eshte dhene ne dore me motivacionin “transferohet me deshiren e tij” ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise!
Rendita keto detaje per t’ju kthyer mashtrimit te S.Lleshaj i cili paska shkruar ne FB se levizja e drejtorit te Tiranes erdhi per shkak te mungese se dinjitetit! Gjeneral edhe kete rast bere te njejtin gabim si me hetimet per prof.E.Tupja, etj! Policine tek banoret ne afersi te Shkolles “Petro Nini” nuk e ka derguar drejtori i Tiranes, pyet cik per proceduren! Ate e ka bere shefi i Komisariatit nr.2 Gilbert Hoxha dhe nuk ka lidhje drejtori i Tiranes kur ka edhe zv/drejtor per Rendin qe ju e komanduat drejtor! Vec ketij mashtrimi te trash, Skenderaj u transferua nga detyra me deshiren e tij dhe qe te premten! E shkresa dhe prezantimi i drejtorit te komanduar eshte bere ne mengjes akoma pa filluar protesta e banoreve ne zonen e “Petro Ninit”! Keshtu qe, gjeneral mos vrapo ti besh qejfin shefit e te mashtrosh opinionin publik me transferimin e Skenderajt por thoni te verteten se vetem e verteta i rregullon imazhin policise dhe i kthen besimin qytetareve tek uniforma! Ato pamje qe pame sot ishin te turpshme ku permbarusit sillen si gangster e policia juaj mbante banoret e shkrete! Ligjerisht policia duhet te mbeshtese permbaruesit por jo gangsteret qe shkelmojne dyert dhe pa asnje mjet identifikimi ne qafe sic duhet te jete! Dhe po kjo Polici duhet te jete ne mbeshtetje te gjithe permbaruesve e jo vetem per rastet kur pronat jane te biznesmeneve, politikaneve apo te afermeve te tyre se kemi raste me dhjetra qe policia nuk shkon ne mbeshtetje te permbaruesve! Keshtu qe para se te flasesh gjneral, lexo, pyet e konsultohu se le nam!
#nuk_mbuloher_dielli_me_shoshe#

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!