Protesta e fitores mbi kukuvajkat e dhunës

Premte, 21 June 2019 22:30

Sot opozita zhvilloi atë që historia do ta quajë protesta festival e fitores kundër Rilindjes së kriminalziuar. Me dhjetëra mijëra shqiptarë u mblodhën për në Tiranë për të kërkuar rrëzimin e  Ramës, ndërsa kryeministri u fsheh me qindra kilometra larg protestës.

Sot protestuesit arritën të shmangnin edhe një skenar të Ramës për ta shndërruar në dhunë protestën e  sotme, një plan që do ti shërbente Ramës për të zhvendosur vëmendjen nga përgjimet, në sytë e ndërkombëtarëve.

Qetësia dhe shembulli që treguan qytetarët u vlerësua edhe nga kreu i demokratëve në mbyllje të protestës. “Mirënjohje që sot shpëtuat një plan djallëzor të Edi Ramës, që ju nuk ndihmuat Edi Ramën për të hequr vëmendjen e përgjimeve të krimit elektoral, dhe nuk ratë pre e këtij plani djallëzor për tu provokuar “ tha Basha.

Modifikuar më Saturday, 22 June 2019 15:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Aktualitet

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë ka lëkundur Sarandën dhe zonën jugore të vendit. Tërmeti me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë...

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Aktualitet

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Dy vëllezër nga Michigan kishin shkuar së bashku për gjueti dhe ishin vendosur në kërkim të një dreri që njëri prej vëllezërve e kishte plagosur më herët. Ata ishin ndarë në...

Harbohet Wanda Nara! Publikon pamjet kur bën tatuazh në pjesën intime të trupit

Show-biz

Harbohet Wanda Nara! Publikon pamjet kur bën tatuazh në pjesën intime të trupit

Njihet për karakterin e një femre e cila nuk ka kufijë. E dashura e Mauro Icardit Wanda Nara është rikthyer sërish protagoniste në mediat rozë. Bukuroshja që tashmë është bërë pjesë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!