Sulmi ndaj Presidentit është basti i Ramës

Saturday, 28 September 2019 10:59

Mbrëmë një informacion rrodhi nga Komisioni i Venecias në kanale të caktuara u përcoll në median shqiptare dhe ashtu si i droguari që merr dozën e caktuar ashtu ishte edhe ky dokument për Rilindjen dhe anëtarët e saj. Qëndrim zyrtar nga vetë Komisioni jo Venecias nuk pati, për hir të së vërtetës duhet të ishte i menjëhershëm sepse dalja e një dokumenti 2 ditë para datës zyrtare për të amplifikuar një situatë të caktuar ku përfshin jetën politike të një vendi, në radhë të parë është përgjegjësia e burimit.

Pastaj është trishtim shumë i madh, por na ka rënë edhe [për hise, të dëgjojmë nivele të tilla banditësh me kostum dhe pa kostum, në parlament dhe jo parlament, të Tao Ballës i cili i di të gjitha sa me “elokuencën” e tij kishte llahtarisur anëtarët e Bundestagut. Sigurisht nuk është faji i vendeve dhe parlamenteve të tilla kur ti si shoqëri, si sekt dhe grupim politik prodhon lloje speciesh si Tao Spiropali dhe ua çon dhe në Bundestag. Por kjo është një çështje tjetër.

Një gjë është e vërtetë dhe e saktë. I gjithë sulmi drejtuar Presidentit të Republikës është basti politik i Edi Ramës në hapat e fundit të një qeverisjeje monstruoze. Përfshirja e kanaleve të caktuara diplomatike, evropiane dhe përtej atlantikut edhe kur është pak serioze, është minimalja, por ndërkohë kur avancimi i tyre është përtej çdo linje diplomatike atëherë është pjesë e bastit.

Për të gjykuar rrjedhjen e informacionit nga Komisioni i Venecias duhet të presim që ky i fundit të mbajë një qëndrim zyrtar. Pastaj ët gjykojmë.

Por nëse tejkalohet çdo lloj linje dhe kalohet në partitzëm të një sekti atëherë i njëjti “deep state” që ka shkaktuar konfliktin politik në SHBA , ndoshta i ka fijet shumë të forta deri këtu. / REDAKSIONALE

Modifikuar më Diel, 29 September 2019 09:58

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Show-biz

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Këngëtarja 17-vjeçare, Billie Eilish  bëri histori në  Grammys të mërkurën me gjashtë nominimet e saj për vitin 2020. Adoleshentja është e nominuar për Best Solo Performance, Best New Artist, Record of...

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Sport

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Edhe pse jemi 40 ditë larg hapjes së merkatos së janarit ekipet prestigjoze të Europës kanë vijuar punën për tu përforcuar. Sipas mediave italiane Emre Can mund të largohet nga Juventusi...

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Sport

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Marash Kumbulla në orbitën e Lazios. Javën e kaluar, mediet italiane kontaktuar me menaxherin e mbrojtësit shqiptar, i cili mohoi largimin e 19-vjeçarit gjatë merkatos së janarot, por nuk e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!