Ëndrrat e varrosura rinore dhe robëria e 'komandantëve' politikanë

Tuesday, 05 November 2019 13:33

Sot, në trevjetorin e vdekjes së Astrit Deharit, duhet të përballemi me të vërtetën se Kosova u çlirua nge thundra okupuese serbe, por jo edhe nga mendësia millosheviqiane, që kundërshtarët politik t’i asgjësosh edhe fizikisht, duke i shpallur ata terroristë!  Dhe sot duhet ta rikujtojmë se nuk ka të ardhme populli i pandjeshëm ndaj vrasjes së pafajësisë rinore.

E në ndërkohë, shqiptarët e Kosovës - si edhe të Maqedonisë – duhet ta dinë se shpërlarja e borxhin ndaj ëndrrave të varrosura rinore bëhet vetëm nëpërmjet çlirimit të asaj rinie nga robëria e "komandantëve" të deridjeshëm e politikanë të përjetshëm të sotëm, që duan t’u takojë edhe lavdia e djeshme edhe hajnia e sotme, të cilët pra nuk e kanë kuptuar se kur je injorant dhe i pavlerë, si dhe kur ‘lavdinë’ e djeshme e përdor si ‘kartë-kredie’ për ta mbuluar hajninë dhe për ta blerë të sotmen kriminale politike, herdo-kurdo, "kartela" të zbrazet dhe përballesh me të vërtetën se nuk ka pasuri apo pushtet, që ta mbulon "varfërinë" morale dhe njerëzore! 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!