Partitë politike dhe sfidat e se ardhmes

Hënë, 06 Janar 2020 18:31

Është veshur me mister vdekja pak ditë më parë e artistit italian Franco Ciani, ish bashkëshorti i këngëtares me origjinë shqiptare Anna Oxa.

Në natën e 3 janarit 2020 në një hotel në Fidenza në provincën e Parmës u gjet i vdekur artisti italian Franco Ciani, ish bashkëshorti i këngëtares me origjinë shqiptare Anna Oxa.

Lajmi u bë i ditur vetëm dy ditë më vonë e sipas autoriteteve kemi të bëjmë me vetëvrasja.

Por ndaj kësaj ngjarje ka reaguar së fundmi, këngëtarja me origjinë shqiptare, e cila ka hedhur dyshime të forta duke mos i besuar tezës së vetëvrasjes.

 

"E kam të vështirë ta besoj se ai ka kryer një veprim të tillë, thotë ajo. Ai dinte shumë gjëra e nëse do isha familjare e Ciani-t do të kërkoja të thellonin hetimet."

Franco Ciani për 10 vite rresht ka qënë i lidhur me këngëtaren me origjinë shqiptare Anna Oxa me të cilën u martua më vitin 1982. Ai është bashkëautor i këngëve të sukseshsme të saj e të prezantaura në Festivalet e Sanremos si “Tutti i brividi del mondo”, "Ti lascero", 'È tutto un attimo", "Quando nasce un amore', etj.

Franco Ciano 62 vjec ndërroj jetë pasi u vetëmbyt me një qese plastike në kokë e pasi ndryshoj foton e profilit në ëhatsApp duke e zevendësuar me një ëngjëll.

Sipas mediave italiane ku gjest tragjik ka lidhje me boxhet e shumta që kishte e problemet profesionale të viteve të fundit.

Pas ndarjes me Anna Oxa në fillim të viteve '90 , Franco Ciani u martua me pornostaren italiane e njohur si "Venera e bardhë" Manuela Falorni, sot 61 vjec.

Pas deklaratave të Anna Oxa e artikujve mediatike ajo ka reagur duke "e quajtur jo korrekte që mediat intervistojnë sih bashkëshorten Anna Oxa e cila ka 30 vite që nuk ka komunikuar as me një ciao të thjeshtë me Cianin.

"Të dëgjoj fjalët e saj, thotë e veje e artistit italian, më bën të vjell e provoj shpifje për cdo qënie njerëzore mbi tokë që nuk ka minimumin e sensibilitetit…"

Artisti Franco Ciani ka bashkëpunuar gjatë karreierës së tij me këngëtarët më të mirë të muzikës italiane.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!