Presidenti Meta, politikani i vetëm që shfaqet në studiot televizive gjatë emergjencës së koronavirusit

Hënë, 23 Mars 2020 21:35

Që pas 9 marsit, ku në vend u konfirmuan rastet e para me koronavirus dhe vendosjes së rregullave të reja nga qeveria, nga ekranet u zhdukën politikanët.  Për shkak të frikës nga infektimi, shumica e intervistave me politikanë televizionet i zhvillojnë me telefon ose me lidhje ne “Skype”.

Ky rregull është thyer sot nga Presidenti Ilir Meta, i cili ka shkuar në studion e Eni Vasilit në Top Channel dhe nuk ka pranuar ta bëjë intervistën nga zyra apo nga shtëpia.

 

https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-300x200.jpeg 300w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-1024x682.jpeg 1024w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-768x512.jpeg 768w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-750x500.jpeg 750w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/03/Meta-eni-vasili-3-1140x760.jpeg 1140w" sizes="(max-width: 1280px) 100vw, 1280px" data-pin-no-hover="true" style="box-sizing: border-box; margin: 5px 20px 1.25em 0px; padding: 0px; border: 0px; font: inherit; vertical-align: middle; max-width: 100%; height: auto;">

Modifikuar më Tuesday, 24 Mars 2020 11:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

Sport

Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

Mbeten për t’u përcaktuar vetëm afatet kohore, por një gjë është e sigurt: kampionatet do të mbyllen, ashtu si Kupat e Europës sipas vendimit të UEFA-s. Në pritje për të...

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

Aktualitet

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

TIRANESpecialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja ka sugjeruar një mënyrë unike për të pastruar mushkëritë në këto kohë të rënduar virozash. Merja propozon avuj të çajit dhe një frymë marrje...

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Politikë

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Partia Demokratike në Lezhë ka reaguar pas vendimit të qeverisë që shpërblimi i premtuar për bluzat e bardha në vijën e zjarrit me COVID 19 duket se do të jetë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!