Mediat italiane:Ky është Rama që nuk e njohim. Dhunë mbi artistët dhe ruspa mbi Teatrin Kombëtar

Hënë, 18 May 2020 09:57

Mediat italiane i kanë kushtuar një rëndësi të veçantë shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë. Së pari, për faktin se objekti është ndërtuar nga arkitektë italianë dhe përfaqëson një model shumë afër arkitekturës së këtij vendit. Së dyti, për dhunën që është ushtruar ndaj artistëve, e cila duket si diçka e pakonceptuar për vendet e BE.

Agjencia e lajmeve “Dire” shkruan se “ky është Edi Rama që nuk e njohim. Jo ai që tregon solidaritet dhe dërgon mjekë në Itali, por një kryeministër që përdore ruspat për të shembur Teatrin Kombëtar dhe policinë për dhunuar artistët”. Gjithashtu, agjencia pasqyron qëndrimet e opozitës dhe shkeljen e të drejtave të njeriut.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!