Majk Pompeo: Krenar që mora pjesë në Forumin kundër Antisemitizmit. Një mundësi e rëndësishme për të nderuar harmoninë fetare të Shqipërisë dhe…

E Enjte, 29 October 2020 17:25

 

Sekretari Amerikan i Shtetit, Majk Pompeo ka reaguar pasi mori pjesë në Forumin e Ballkanit kundër Antizemitizmit, të organizuar nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

pompeo
Përmes një shënimi në Tëitter, Pompeo shprehet se ndihet krenar që iu bashkua Forumit kundër Antisemitizmit, ndërsa thekson se është një mundësi e mirë për të nderuar trashëgiminë e Shqipërisë të lirisë dhe harmonisë fetare.

Pompeo thekson se të gjithë kemi përgjegjësi në luftën kundër antisemitizmit.

Postimi i plotë:

Krenar që u bashkova virtualisht në Forumin e Ballkanit 2020 Kundër Anti-Semitizmit në Shqipëri – një mundësi e rëndësishme për të nderuar trashëgiminë e Shqipërisë të lirisë dhe harmonisë fetare dhe përpjekjeve të rajonit të Ballkanit për të luftuar antisemitizmin. Të gjithë kemi pjesë në këtë përgjegjësi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...