Esat Toptani i ri.

Diel, 01 November 2020 17:26

 

Pas shpalljes se pavarsise dhe tradhetise se Enver Hoxhes ndaj Kosoves,kurre ndonjehere trojet shqiptare nuk kane qene me te rrezikuara sesa ne regjimin e sektit te Rilindjes.Trajtimi i vendit si placke tregu per kryetarin e ketij sekti,ka dy arsye madhore.
Se pari,eshte misioni i ngarkuar nga qarqe te ndryshme ne dem te interesave te faktorit shqiptar ne Ballkan dhe te fuqizimit te nje lindje pro-serbe,e cila ka dekada qe levrijne jo vetem ne sallonet diplomatike te Brukselit.Se dyti,duke qene se ky njeri vjen nga kanale te rendesishme ogurzeza te komunizmit,e ka gjene me te thjeshte trajtimin e vendit si placke tregu per sigurimin e ndonje mbeshtetje nderkombetare dhe kete e tregoi si ne raportet me Kosoven,ashtu dhe ne ceshtjen e rendesishme te Marreveshjes se Detit me Greqine.
Nuk duhet harruar ketu gjithashtu ,se misioni i tij dhe i sektit sic eshte shfaktorizimi i Shqiptareve ne rajon,kerkon ne rradhe te pare,ashtu si dhe ati i tij shpirteror,largimin sa me shume te shqiptareve nga Europa,kontinenti meme.Asnje funksionar apo qeveri shqiptare qofshin kto te majte apo te djathte nuk e kane sulmuar Kosoven dhe klasen politike te saj si Edi Rama.
Tezat e presidentit te Republikes duhet te jene nje alarm kombetar.Cdo fjale dhe fjali e tij e hedhur buron jo thjeshte nga personi,por nga institucioni me i larte sic eshte Presidenca.Keshtuqe, sigurisht ka peshen dhe seriozitetin e institucionit.
Marrja peng e Edi Rames nga nje fondacion privat nuk eshte rastesi.Ajo gershetohet me te shkuaren e ketij personi dhe me faktin deri ku arrin tregetia e tij me vendin per pazare financiare.Drama e tij kryesore nuk ka te bej me asgje njerezore apo karriere politike.Drama,karriera,dashuria apo pasioni i tij eshte paraja dhe vetem ajo.Cdo gje tjeter ka qene nje kozmetike sorosiane per nje individ qe u morr nga poshte urave te Parisit me thonje te palare.Nga ajo drame e tij e poshte urave te Parisit,do te lindte njeriu i koncesioneve qe do te jepte gjithcka,absolutisht gjithcka per parane.
Prandaj dhe Kosova u trajtua si koncesion prej tij dhe Shqiperia po si e tille ne Marreveshien e Detit me Greqine.Shqiptaret kane per kryeminister nje Esat Toptan te shekullit XXI

Modifikuar më Hënë, 02 November 2020 10:56

17 komente

 • Përgjigju Donaldlooxy

  husband eating wife sex games
  my little pony sex games apple quest
  naked outdoors group sex games video

  Diel, 28 November 2021 17:44 komentuar nga Donaldlooxy
 • Përgjigju Donaldlooxy

  sex games to do with your husband
  dangerous games with sex 1.ru]
  sex video games xbox 360 free

  Diel, 28 November 2021 04:13 komentuar nga Donaldlooxy
 • Përgjigju ArthurOwepe

  role playing sex games
  java script sex games
  wife in charge sex games

  E Enjte, 25 November 2021 16:39 komentuar nga ArthurOwepe
 • Përgjigju Donaldcoice

  write my essay online
  100 word essay
  expository essay outline

  E mërkurë, 10 November 2021 17:04 komentuar nga Donaldcoice
 • Përgjigju BrandonUtift

  writing narrative essay
  expository essay writing
  write college essay

  E Enjte, 04 November 2021 04:29 komentuar nga BrandonUtift
 • Përgjigju MatthewViemy

  my essay writer
  pay for essays

  E Enjte, 14 October 2021 02:09 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  write essay online
  college essay service

  Diel, 10 October 2021 00:10 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  gay millionaire dating sites
  gay dating sites most populat
  online gay dating sim

  Tuesday, 14 September 2021 20:58 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  new zealand gay dating
  gg gay dating
  saudi arabia gay dating

  Premte, 10 September 2021 06:10 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju Michaelsuist

  gay speed dating houston
  gay spiritual dating
  problems with gay dating men

  Tuesday, 07 September 2021 00:12 komentuar nga Michaelsuist

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...