100 maskat e PS: cilës PS t’i besojmë?!

Tuesday, 17 November 2020 15:29

 

Nga Jonila Godole.

Partisë Socialiste, që miratoi pak javë më parë, rezolutën e antisemitizmit që sipas Ruçit, është përgjegjësi para qytetërimit për të gjitha kombet që aspirojnë demokracinë, pluralizmin” - apo Partisë Socialiste që këtej bën gjasme ligje për hapje dosjesh dhe andej ngre kartonët për mbyllje dhe censurë të veprimtarisë studimore të një institucioni publik për zbardhjen e krimeve të komunizmit?!

Partisë Socialiste, që një çmim ndërkombëtar për “Shtëpinë me gjethe” e përvetëson si kontributin e vet në fushën e përkujtimit të krimeve të komunizmit, ndërkohë që lë të rrënohen vendet e mirëfillta të vuajtjes dhe krimit si Spaçi, Tepelena, Qaf’ Bari ose i përdor si dekor për fjalimet propaganduese para trupës ndërkombëtare - apo Partisë Socialiste, që flet në Parlament përmes përfaqësuesve të saj më të lartë për balliste e legalistë “të lodhur” dhe për komunistë në anën e duhur të historisë?!
Partisë Socialiste, që jep viston për ndërtimin e çdo monumenti për cilindo shtet a shoqatë dhe hesht për nderimin e viktimave të diktaturës së ish-Partisë mëmë - apo Partisë Socialiste që e përdor kauzën e ish-të përndjekurve politikë, madje edhe ata vetë sa herë i lypsen, ndërkohe që lejon (apo promovon) enveristët të ndotin hapësirën publike me portrete të dishepullit të tyre, që mbrohen me ushtarë e policë, ndërsa marshojnë në tapetin e kuq?!
17 nëntor 2020: Enveristë, veteranë, politikanë, gardistë, bashkohuni!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...