Tritan Shehu: Rama, përgjegjës për keqmenaxhimin e pandemisë

Diel, 22 November 2020 19:44

 

Ish-deputeti, mjek në profesion, Tritan Shehu ka komentuar situatën me pandeminë në vendin tonë. Shehu thotë se kryeministri është përgjegjës për keqmenaxhimin e pandemisë.

“Realisht, problemet e mëdha të sistemit shëndetësor zgjidhen me politika shëndetësore. Pa dyshim kërkojnë menaxhim, politika shëndetësore adekuate, mbi të gjitha kur kemi përballë epidemira kaq të rënda siç është kjo e kësaj here. Efektet dhe problemet e mëdhaja që ka sot sistemi shëndetësor me përballjen me këtë pandemi, pasoja të cilat bien mbi qytetarët, mbi shëndetin e qytetarëve, mbi jetën e qytetarëve, nuk lidhen me probleme teknike, nuk lidhen me mjekët, as me personelin, të cilët po bëjnë një punë heroike do të thoja për të përballuar një situatë kaq të vështirë, por lidhen dhe janë krejtësisht shkak i keqmenaxhimit të kësaj situate, që nga muaji shkurt, nga kjo qeveri. Janë pasojë e aventurizmave të saj. Janë pasojë e përdorimit të kësaj periudhe krejtësisht për propagandë dhe për të terrorizuar njerëzit në momente të caktuara nga kjo qeveri, nga ky kryeministër që muaj përpara fliste për mijëra të vdekur, për male me arkivole, për varre pa emra dhe pastaj nxjerr tanket në rrugë“,- deklaroi Tritan Shehu.

Modifikuar më Hënë, 23 November 2020 09:59

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...