Kim Mehmeti: Nga të gjitha rekomandimet, shqiptarët dëgjuan Vuçiçin dhe votuan Ramën

E mërkurë, 28 Prill 2021 13:14

 

Analisti Kim Mehmeti, tha se në këto zgjedhje shqiptarët më shumë se kritikat, rekomandimet, dëgjuan Vuçiçin që u kërkoi të votonin për Edi Rama.

“Më beso edhe pse tingëllon e pabesueshme se cilado qoftë qëndrimi, mua nuk më intereson PD apo PS, mua më intereson Shqipëria e fortë. Unë mendoj që me këtë fitore të piktorit Shqipëria ka humbur duke matur se si ka qenë sjellja e tij në të shkuarën.
Dhe nuk e di ça do ndodhë në të ardhmen por edhe me tej, por di se do mbetet në duart e Rilindjes që më të rëndësishme kanë partinë sesa shtetin, dhe kur shteti është në shërbim të partisë dhe jo partia në shërbim të shtetit.
Pra kur Shqipëria është në shërbim të Rilindjes dhe piktorit. Të jem pak cinik. Të gjitha vërejtjet, rekomandimet, kritikat, më i vlefshëm ngeli rekomandimi i Vuçiçit që shqiptarët të votojnë për piktorin dhe jo opozitën.
Dhe ai është më i kënaquri për fitoren e piktorit”,– tha Mehmeti

Modifikuar më E mërkurë, 28 Prill 2021 13:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...