Kur At Zef Pllumi thoshte: Pa iu ndërruar truri këtij populli, s’kemi si të hyjmë në Europë

E mërkurë, 28 Prill 2021 13:37

 

Tashmë që janë mbushur 12 vjet nga vdekja e tij, At Zef Pllumi na rikthehet në kujtesë, jo vetëm si martiri i Kishës Katolike, si njeriu që u shpëtoi gjallë burgjeve të komunizmit, por edhe si njeriu i shqetësuar për ardhmërinë e Kishës dhe të njerëzve të vet. At Zef Pllumin e gërryente ideja që populli i tij nuk ngrihej kundër atyre gjërave që i dukeshin të padrejta.

Dosja.al ka publikuar këtë video të At Zef Pllumit, fratit françeskan. “Penda e Artë” e trilogjisë ‘Rrno vetëm për me tregue’, thoshte se pa një elitë të kulturuar ky vend nuk mund të ecë përpara.

 

A ka aktualitet kjo thënie e tij edhe sot? Shikoni politikën shqiptare dhe zgjedhjet e fundit dhe gjykoni

16 komente

 • Përgjigju Donaldlooxy

  sex games japanese
  sex simulator games
  gay sex games men having

  Tuesday, 30 November 2021 00:42 komentuar nga Donaldlooxy
 • Përgjigju Donaldlooxy

  sex roleplay games
  sex games app
  girls gone wild - teen threeway lesbian sex games

  Hënë, 29 November 2021 04:58 komentuar nga Donaldlooxy
 • Përgjigju ArthurOwepe

  ino mobile sex games
  illusion games sex in a
  bleach hentai sex games mayuri

  Premte, 26 November 2021 04:00 komentuar nga ArthurOwepe
 • Përgjigju Donaldcoice

  writing good essay
  [url="https://student-essay.com/?"]globlization essay[/url]
  help writing essays

  E mërkurë, 10 November 2021 12:54 komentuar nga Donaldcoice
 • Përgjigju BrandonUtift

  write a comparison essay
  australian essay writing service
  english essay writing

  E Enjte, 04 November 2021 23:19 komentuar nga BrandonUtift
 • Përgjigju MatthewViemy

  college papers online
  professional writing

  E Enjte, 14 October 2021 19:53 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  purchase research paper
  best resume writing services nyc

  Diel, 10 October 2021 15:27 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  gay buddhist dating
  sierra vista gay dating
  gay dad dating sim game

  E Enjte, 16 September 2021 10:15 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  gay dating korean sites
  free gay dating sites in europe
  gay dating tennessee

  Hënë, 13 September 2021 12:19 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  gay guys dating tips
  100 gay dating site
  gwu gay dating

  E mërkurë, 08 September 2021 15:45 komentuar nga HenryAcimb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...