Berisha: Vendimi i parë i kësaj force konservatore, shpallja ‘non grata’ e Sorosit

Diel, 21 November 2021 17:59

 

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka njoftuar vendimin e parë pas Kuvendit të 11 dhjetorit, ku sipas tij kjo forcë konservatore, vendimin e parë që do mari është shpallja ‘non grata’ e Georg Soros-it.

Sipas Berishës, plani i Soros ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

 

Berisha: Çfarë ndodhi, cili ishte plani i fundit i tij. Plani ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

 

Edi Rama dhe padrino i tij Soros e kishin të qartë që unë nuk do të pranoja kurrë një aleancë me PS-së, pasi ishte një gjëmë e zezë për shqiptarët dhe këtë ua bëra të qartë gjatë fushatës. Atëherë menduan të më ndëshkonin pa asnjë fakt dhe dokument. Dhe në këtë mënyrë, me peng Bashën do të mund të mirrnin çdo vendim, kundër jush, demokratëve dhe Shqipërisë.

 

Çfarë kisha unë me Sorosin. Ai është një monstër, një armik i egër i demokracisë në Shqipëri. Ai është arkitekt i monizmit të shoqërisë civile në Shqipëri. Frymëzues në shumë aspekte i narko shtetit. Ai është rigjallërimi i projekteve të Millosheviçit për të ndarë Kosovën dhe së fundmi dhe Ballkanin Soros. Prandaj unë kam kërkuar që në vitin 2017 shpalljen e tij non grata dhe tani do ti them se kjo forcë konservatore në një nga vendimet e para është shpallja e tij non grata përgjithmonë

Modifikuar më E mërkurë, 24 November 2021 09:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...