Nesho: Erdogan po çon Turqinë drejt tiranisë, këtu nuk vjen era perëndim

E Enjte, 20 Janar 2022 22:21

 

Diplomati Agim Nesho, i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, komentoi vizitën e Erdoganit në Shqipëri.

Nesho thekson se Erdogan po çon Turqinë drejt tiranisë, duke shtuar se këtu nuk vjen aspak era perëndim.

“Erdogani po çon Turqinë drejt tiranisë, këtu nuk vjen era perëndim. I duhet bërë paraprirë kësaj gjendjeje, se mos jemi shumë vonë.

Rol-modeli i Ramës është modeli Erdogan. Mënyra si sillet me institucionet, me PPP është model i marrë. Ky është një gabim edhe i diplomatëve të huaj, që do të kuptojnë më vonë problemet që do ketë ky raport i çmendur mes Ramës e Erdoganit”, u shpreh Nesho

Modifikuar më E Enjte, 20 Janar 2022 22:23
Login to post comments

Lajmet e fundit

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

Politikë

Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

  Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin...

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

Aktualitet

Pagesat e drejtpërdrejta te klientët, çelësi i suksesit për SIGAL UNIQA-n

  Shpeshherë dëgjojmë për qytetarë që ankohen për kompanitë e sigurimeve. Dikush pretendon për mospagim e dikush tjetër për pagim jo konform dëmit të pësuar. SIGAL UNIQA ka qënë iniciatore e...

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

Politikë

Aurel Bylykbashi: Duhen bashkuar muskujt kundër kësaj diktature

  Ish-drejtuesi i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka qënë ditën e djeshme në protestën e zhvilluar në të gjitha komisariatet e vendit kundër vrasjes së të riut brenda në komisariatin...