×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Kush është fajtori i humbjes së zgjedhjeve të 2017 dhe ku duhet ta kërkojmë atë?

Premte, 20 Prill 2018 14:53

Nga Myteza Ulqinaku

Unë i njoh shumë mirë drejtuesit e PD-së dhe të ish qeverisë për aftësitë drejtuese dhe organizative si dhe ambicien e tyre personale në drejtim të karrigeve të tyre të humbura, por nuk është koha për t’i përmendur.

Disa prej tyre i dëgjojmë shpesh në intervistat televizive sesi fajtori kryesor i humbjes së zgjedhjeve kryetari i PD Lulzim Basha. Po ju pyes juve zonja dhe zotërinj se kush nga ju do të drejtonte më mirë dhe më fort se kryetari aktual.

Ne anëtarët e viteve të para të themelimit të PD-së mendojmë se kryetari aktual, me argumentet bindëse lufton mazhorancën e sotme? Unë kam qenë kryetar i grupit të PD-së në zonën e Lezhës. A ishit ju zonja dhe zotërinj dje në qeverisje kur u mbyllnit portën hallexhinjve. A nuk vinit ju nëpër poste njerëz pa kulturë, pa dinjitet dhe të pandershëm? A nuk krijuat ju një mllef kaq të madh dhe nuk kërkoni asgjë në ndërgjegjen tuaj?

Mos shpresoni se këshilli kombëtar i PD-së do të miratojë ambicien tuaj për poste dhe karrige të humbura. Lëreni dhe ndihmojeni kryetarin e PD-së që në zgjedhjet e ardhshme të dalim të bashkuar dhe të luftojmë për fitoren e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!