×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Ktheni Zaganin në Polici dhe dorëzoni Tahirin

Saturday, 28 Prill 2018 10:29

Nga Fahri Balliu

 

Është një paradoks i trishtueshëm, por në të njëjtën kohë dhe akuzë serioze për implikimin e qeverisë Rama me krimin e organizuar, qëndrimi që mbahet ndaj oficerët denoncues të rrjetit narkotrafikant Habilaj-Tahiri.

Tahiri mbrohet thellësisht nga Rama, nga Partia Socialiste dhe Qeveria.

Shkelën të gjitha ligjet si ajo për ekstradimin e financierit të Tahirit, Nezar Seiti, e bën plot marifete nga mëngjesi në darkë  për ta mbrojtur Tahirin.

Tani, për oficerin Zagani, i njohur botërisht si njeri i persekutuar nga krimi i drogës, u provua se fibra dinjitoze e oficerit të policisë nuk dorëzohet para kërcënimeve dhe ofertave të miellit të bardhë.

Ky njeri i rendit ndodhet i izoluar, i mërguar, i ndëshkuar në një dramë personale, familjare dhe të gjithë,  analistë dhe  politikanë, heshtin përpara fatit të këtij njeriu që bëri therore jetën familjare për të triumfuar lufta kundër krimit të organizuar.

Kjo është historia me e dhimbshme, kjo është historia që e nxjerr blof Edi Ramë-Tahirin dhe të gjithë platformën kriminale të këtyre viteve qeverisjeje.

Kthimi i Zaganit në Polici, në vendin që i takon, është shprehje më e koncentruar e nevojës për një shembje më të madhe, për shembjen e narko-qeverisjes Rama.

Zagani dhe fati i tij janë akuza më e madhe për të ashtuquajturat reforma mashtruese të Ramës./55news.al/

Modifikuar më Saturday, 28 Prill 2018 11:22

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...