Pas takimit të ambasadores Yuri Kim me krerët e SPAK dhe BKH, diplomatja amerikane ka reaguar në Tëitter. Ajo shkruan…
Nga Eden Babani, Bruksel Skandalet zinxhir të qeverisë së sotme socialiste janë sa të pritshme, aq edhe jo. Them të…
  Ish-kryeministri i Shqipërisë e konsideron si ngjarje historike marrëveshjen për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Ka thënë se të dyja…
/55news.al 16 vite me pare ne sfondin politik por edhe historik te Shqiperise, nje parti e re do te vinte…
  Nëse fiton kleronacionalizmi serb, Putini dhe Vuçiqi, çfarë do të jenë pasojat për shqiptarët dhe regjionin? Milan Roqen, ish-ministër…
  Ish-ambasadori në OKB, Agim Nesho në një intervistë për gazetën ”Telegraf”, pohon se politika e Jashtme e kryeministrit Edi…
Rezultati i zgjedhjeve në Mal të Zi ishte një shpullë e papritur ndaj elitave të verbëra të perëndimit, ndaj burokratëve…
  Një raport i ri i Pentagonit parashikon që Kina së paku do të dyfishojë arsenalin e saj të raketave…
  Me titullin “Rasti i Shqipërisë/Marrëdhëniet në Mesdhe që i shërbejnë Jugut”, ish kryeministri i Italisë, Romano Prodi, shkruan për…
Eden Babani, Bruksel S’ kanë kaluar veç katër a pesë javë që fola me Kostaqin, pas një heshtjeje bajagi të…
  Shefi i Mossad, Yossi Cohen, tani e sheh Turqinë dhe liderin e saj Erdogan, si një kërcënim më të…

Lajmet e fundit

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

Politikë

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

  Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu thotë se shpopullimi i vendit është një plagë sociale dhe problemi më i madh është largimi i mjekëve dhe infermierëve, sidomos në këtë kohë pandmie. Në...

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

Politikë

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

  Kryetarja e LRI-së Floida Kërpaçi flet në një intervistë për gazetën “standard” mbi zhvillimet e fundit politiko-sociale në vend. E angazhuar nga LSI në Tiranë, Kërpaçi theksoi se qytetarët e...

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Politikë

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Nga Vojo Bregu Me sa duket, kryetari i pazgjedhur i bashkisë Vorë, i ka shkuar deri në fund planit rilindas, për shndërrimin e bashkisë në një koshere elektorale. Në kundërshtim me...