Nga Veton Surroi Serbia, Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të nënshkruajnë aspiratat për treg të përbashkët. Si tutje me një…
Presidenti Meta e nënvizoi mbrëmë se këtë krizë e zgjidh Populli shqiptar me votë dhe se vetëm kështu do të…
William Argeros, një amerikan 61-vjeçar që pranoi se ka kontribuuar në mënyrë të paligjshme me 80 mijë dollarë për llogari…
Sali Berisha, ish-kryeministri i vendit, ka folur lidhur me kërkesën e opozitës drejtuar Prokurorisë për të hetuar Edi Ramën, lidhur…
Nga Red Varaku Diarreja e kryeministrit sot në parlament ishte burim neverie për shumë miq dhe kolegë, me të cilët…
NGA QEMAL SAKAJEVA Koha e parë i përket ideve. Njohja me Ahmet  Osjen nuk ndodhi “me një cigare duhan”, sepse…
Presidenti Donald Trump kritikoi hetimin për shkarkimin e tij duke e quajtur atë një “grusht shteti”. Komentet e tij vijnë…
-Taktika qeveritare mbetet djallëzore, pasi duke bërë sikur po mbrojnë kushtetutën, ndërkohë po vjedhin e bëjnë kërdinë me koncensione, privatizime,…
Nga Jorida Tabaku Që kur kjo qeveri u vu në krye të vendit Partia Demokratike ka shprehur shqetësimin se të…
Ditmir Bushati mbetet i vetmi socialist që flet hapur e me kurajë se keqqeverisja po shkatërron jo vetëm partinë, por…
Njeriu i izoluar i Evropës, kryeministri i drogës, kanabisit, zgjedhjeve moniste sot ka marrë pjesë në ceremoninë mortore që Franca…
Nga Edmond Tupja U mbush e u tejmbush java qëkur na erdhi për një vizitë të papritur–mysafir e qafir njëherazi–tërmeti,…

Lajmet e fundit

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Politikë

Metës iu kërkua shpërndarja e Parlamentit/ Ndoka zbardh takimin me Presidentin

Kryetari i PDK-së Nard Ndoka i ftuar në studion e lajmeve në Fax News foli për takimin e thërritur nga presidenti Ilir Meta. Ndoka u shpreh se pjesë e diskutimit ishte...

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Bota Shqiptare

U arrestuan me 8 kg kokainë, kush janë dy shqiptarët

Mediat italiane shkruajnë sot se mbrëmjen e 5 nëntorit, agjentët arrestuan Lorand Maçin, 34 vjeç, dhe Eduart Çelën, 26 vjeç. Ata fshehën 8 pako me kokainë brenda një garazhi në...

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Kuriozitete

Tingujt e çuditshëm të valëve të stuhisë diellore teksa përplasen me Tokën (Audio)

Agjencia Europiane e Hapësirë, ESA, ka përdorur katër anije kozmike që rrethojnë Tokën, të njohura si mision Klaster, për të shndërruar rrezatimin EM nga stuhitë diellore që godasin atmosferën në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!