Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë nga Durrësi për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Besoj vetëm…
Shqipëria një vend që në drejtimin e Ramës, ligjin e ka marrë në dorë Maliqi, ku narkotrafikantët dalin nga burgu…
Donika Prela shigjeton policinë e Sandër Lleshajt për paaftësinë e saj dhe të Arta Markut për të luftuar korrupsionin e…
Elez Biberaj, drejtor për Euroazinë në ‘Zërin e Amerikës’, ka kritikuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në fjalimin që…
Nga Agron Gjekmarkaj/ E kotë ta tjerrësh gjatë! Djegia e mandateve parlamentare nga Opozita ka rrëzuar përtokë fasadën e pseudodemokracisë…
Dita ditës po shikohet se prania dhe veprimtaria e ish- drejtueses së Delegacionit të BE-së, Romana Vlahutin në Tiranë më…
BE përfunon mandatin e tij më 23 maj, për t’ia lënë vendin më pas zgjedhjeve të reja. Politika e ndjekur…
"Shkëmbimi i territoreve po diskutohet sepse Federica Mogherini ka falsifikuar procesin dhe progresin në mënyrë që të mbajë punën e…
PROF. DR. PETRAQ MILO*   Politikat e zhvillimit, të fokusuara në drejtim të uljes së varfërisë, të zbutjes së pabarazisë, si…
Sigurisht qe do te doje shume kohe te shlyhet nga kujtesa e kryeministrit ne ikje pritja qe kuksianet e vërtete…
Nuk mjaftojnë raportimet nga edicioni shqip i Zërit të Amerikës, por tashmë Zëri i Amerikës ka sjellë në Tiranë edhe…
Nga Eden Babani, Bruksel Në pamundësi të jem përkrah dhjetëra-mijë qytetarëve protestues kundër qeverisjes së sektit “rilindës”, protestat i kam…

Lajmet e fundit

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Politikë

HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETARE!

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI SI QEVERI KURBAN KOLABORACIONISTE E SERBISE...

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Politikë

Ish-ministri:Rama dhe Thaçi, më keq se kriminelë lufte

Skandali i shkëmbimit të territoreve mori të tjera përmasa ditët e fundit, pas komenteve të bëra nga ish-këshilltari për sigurinë në SHBA, John Bolton. Ndërkohë ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë...

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Politikë

Pecnikaj:KUJT MUND TI THËRRASIM PËR NDIHMË, SEPSE QEVERIA JONË NA KA ABANDONUAR.

Nga Ilir PecnikajNjë tjetër bluzë e bardhë ndërroi jetë sot. Që në fillim të marsit i kam kërkuar ministres “ruaj bluzat e bardha sepse do të bien si birilat”. Çfarë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!