Ne një shkrim tejet interesant të botuar në faqen e facebook të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë ,…
Nga Fatos Lubonja Një nga gjërat që bie në sy në protestën e studentëve është ngulmimi i një pjese jo…
Nga Agim Hushi   Letër e Hapur Zotit Edi Rama! Zoti Kryeministër! Po ju shkruaj nga larg me te drejtën e…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se Koncesione, PPP e tendera publikë janë vetëm mjetet “ligjore” të vjedhjes së parave…
"Shtetet sovrane dhe të pavarura janë mjeti i vetëm ku liria ka mbijetuar gjithmonë, ku demokracia ka rezistuar dhe ku…
Nga Tritan Shehu Kryeministri sot me miratimin e "Bonuseve te Lindjes" kerkon t'i beje vetem nje "makiazh" ironik realitetit tone…
Rilindasit janë kampion korrupsioni si në pushtet qendror ashtu në atë vendor. Veç grabitjes me tendera ku gjithmonë fiton oferta…
Nga Sali Berisha/ Te dashur miq, 28 vjet me pare me 11 dhjetor te vitit 1990 studentet e Universitetit te…
Nga Ilir Levonja/ DIELLI Sapo shikon një tekst të tillë..., ''vazhdojeni sa të doni protestën, por është hera e parë…
Nga Berat Buzhala Pas pesë vjetësh arrogancë, korrupsion, kapje të shoqërisë në secilin cep, Edi Rama po përballet me një…
Judicial Watch -Dokumente të reja të Departamentit të Shtetit tregojnë se USAID ka punuar me Grupin Soros për të kanalizuar…
Nga Oerd Bylybashi 1- Studentet enderrojne te jetojnë me mire. ‎ ‎2- Arsimi i larte është nje shkalle per arritur…

Lajmet e fundit

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

Aktualitet

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

  Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane dhe iu është dashur të presin dhe një muaj më tepër do të mund të mësojnë nga sot nëse janë fitues. Ndonëse...

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!