Nga Red Varaku Edhe pse Shqipëria është në rënie të lirë që prej dhjetorit të shkuar, me një ekonomi që…
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë përshëndet marrjen nga Shqipëria të Kryesisë së rradhës të OSBE-së për vitin 2020. Kryesimi i organizatës…
Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu: Opozita e bashkuar do të shënojë një rekord të ri përfaqësimi. Një vend pa rini…
Nga Artan Fuga. (Si do e kisha shkruar një raport ngjarjeje po të kisha qenë polic) Shoqëria shqiptare herë pas…
Nga Gëzim Saliu Viti që lamë pas ishte ndër më zhgënjyesit e të trishtët për Shqipërinë, ndoshta pa ekzagjeruar edhe…
Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se reforma në drejtësi po tentohet të kapet nga pseudogjyqtarë si Ardian Dvorani. Në një postim…
Numri 2 i Partisë Demokratike, Edi Paloka la reaguae lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama, bërë në emisionin ‘Java’.…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo kritikoi europianët se nuk kishin qenë aq të dobishëm sa duhej në çështjen e…
Nga Qemal SAKAJEVA Lajmet pas dy tërmeteve të fuqishëm, më 21 shtator dhe 26 nëntor, nuk pushojnë. Lëkundjet pasuese të…
Nga Boldnews.al Dhunimi i simboleve kombëtare të ambasadës së Malit të Zi në Beograd ishte padyshim një shprehje jo vetëm…
Nga Kim Mehmeti Ne jetojmë në kohë kur ‘nuk ndodh’ ajo që shohim e dëgjojmë, por ajo që shpërfaqet në…
GARANCITË QË NA DUHEN, PASI IRANI NJOFTOI SE DO NISË RAPREZALJE HAKMARRËSE KUNDËR AMERIKËS DHE ALEATËVE TË SAJ  Nga Ilir…

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!