Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, e sapombërritur në kryeqytetin shqiptar, reagoi për herë të parë. Yuri Kim thotë…
Kosova duhet ta heqë tarifën 100 për qind, kurse Serbia të ndalë fushatën kundër njohjeve të Kosovës, kwshtu ka deklaruar…
Njësia e Inteligjencës Ekonomike pranë revistës së njohur ‘The Economist’ publikoi Indeksin e Demokracisë. Shqipëria vazhdon të mbetet një regjim…
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej…
Presidenti amerikan kritikoi ata që i quajti ‘profetët e apokalipsit’ për klimën, teksa mbajti një fjalim në Forumin Ekonomik Botëror…
Libër i publicistit Qemal Sakajeva, një trajektore në 42 vjet: 1977-2019 Libri në dy vëllime, me titull “Formula e Presidentit:…
FITIM ZEKTHI   Tryeza e opozitës me përfaqësues të qeverisë për të miratuar së bashku reformën zgjedhore krijoi diskutime të…
Nga Veton Surroi Elita politike, intelektuale, religjioze serbe dhe e Serbisë po iu rikthehet rrëfimeve të viteve tetëdhjetë të shekullit…
Nga Genc Pollo Para afro 20 vjetësh isha i ftuar në një darkë tubim të komunitetit shqiptar në Çikago dhe…
Kreu i shtetit, Ilir Meta ka reaguar për marrëveshjen e arritur dy ditë më parë nga maxhoranca dhe opozita, të…
Nga Ylli Manjani Çështja e trafikut rrugor dhe parandalimi i aksidenteve kërkon jo ndërhyrje, por përmbysje ligjore. Sjell në vemendje…
“Betimi për drejtësi” një emision i përgatitur nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, raportoi se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,…

Lajmet e fundit

Modelja pranon lidhjen me Robert Berishën: Të dua përgjithmonë (FOTO)

Lifestyle

Modelja pranon lidhjen me Robert Berishën: Të dua përgjithmonë (FOTO)

Fill pas ndarjes nga Nora, Robert Berisha u përfol në media për një lidhje me një modele nga Kosova. Lajmet i përforcuan edhe më më shumë disa foto të shkrepura...

Biznesi i Riciklimit në Shqipëri

Aktualitet

Biznesi i Riciklimit në Shqipëri

Projekti SWAN, platforma dixhitale për menaxhimin e mbetjeve të ngurta, financuar nga Bashkimi Europian dhe vendet pjesëmarrse të rajonit  si synim kryesore të tij ka përmirësimin e menaxhimit mbetjeve, dhe...

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Politikë

Kërkoi dorëheqjen e Shahinit dhe llogari për AMA-n, ‘ndëshkohet’ kryetarja e komisionit të mediave

Opozita parlamentare duket se nuk po gjen rehat edhe pse nuk ka mbajtur ndonjë peshë të madhe në skenën politike shqiptare. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se grupi parlamentar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!