20 ditë pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit, në kohën që kanë filluar edhe arrestimet e para për përgjegjësit…
Në Britani Partia Konservatore e kryeministrit Boris Johnson fitoi me një shumicë të ndjeshme zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Rezultati zgjedhor…
Nga Ylli Manjani – Kush ka mbetur pa shtëpi e pa ushqim nga tërmeti, të mos mërzitet fare. Opozita dhe…
Nga Sonila Meço     Adi Krasta u rikthye në media siç ai di, fuqishëm. Që mbrëmë, me shfaqjen e…
Shqiptarët pritën prej vitesh një reformë transparente dhe të pa kapur të Drejtësisë. Por kur momenti erdhi, Venecia ndaloi që…
Disa ditë më parë ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, goditi ashpër të gjithë ata që kanë mbështetur…
Kjo tragjedi e madhe që e gjeti Shqipërinë me tërmetin e 26 nëntorit i shtoi edhe më shumë lotët në…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, është shprehur se Uashingtoni zyrtar nuk ka  inkurajuar kurrë…
Ish-kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka themeluar një parti të re politike të enjten, hap që tregon sfidimin e partisë në…
Tashmë në procesin për Gjykatën Kushtetuese ka kohë që ka dal roli i errët i Ardin Dvoranit në kapjen e…
Nga Kastriot Dervishi Organizata e “veteranëve”, nuk është gjë tjetër veçse një grup i strukturuar enverisësh, në radhët e të…
Nga Qemal SAKAJEVA Televizioni Channel One Russia, në emisionin e lajmeve Novosti, të mesditës së 12 dhjetorit 2019, lajm të…

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!