Zbulohet strategjia e opozitës për seancën e sotme parlamentare

E Enjte, 07 June 2018 10:03

Opozita është e vendosur të mos tërhiqet nga denoncimi i krimit dhe korrupsionit, që ka kapur nivelet më të larta të qeverisë së Edi Ramës.

Edhe pse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi prej disa seancësh ka vendosur që të bllokojë Kuvendin, opozita nuk është tërhequr ndaj seanca.

Kjo e ka bërë, që për herë të parë pas 27 vitesh, mazhoranca të braktiste Parlamentin, e ndërsa opozita vazhdoi duke mbajtur fjalime në foltore.

Edhe ditën e sotme, opozita do të denoncojë aferat e Ramës, ndërsa deputetët e grupit parlamentar kanë marrë udhëzime që njësoj si në seancat e kaluara në Parlament, të reagojnë nëse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, do të ndërpresë fjalën e kryetarit të PD, Lulzim Basha apo kryetarit të Grupit Parlamentar, Edmond Spaho.

Zbulohet strategjia e opozitës për seancën e sotme parlamentare

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Pasagjer i padisiplinuar në bord’, Alitalia bën ulje emergjente në Britani

Aktualitet

‘Pasagjer i padisiplinuar në bord’, Alitalia bën ulje emergjente në Britani

Një pasagjer “problematik” detyroi avionin Alitalia Boeing 777-200ER në fluturim nga Roma dhe New York të anashkalonte në aeroportin e Londrës Heathrow duke bërë një ulje emergjente. Avioni u ngrit...

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Kronikë

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Shkon në tre numri i të arrestuarve në operacionin “Trajektorja”, nga i cili Policia e Shtetit zbuloi dhe vuri në pranga më pas 27 vjeçarin Astrit Thaçi, me rekorde të...

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Planet

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Çdo shkurt, amerikanët përkujtojnë presidentët e tyre. Kjo festë nisi në 1885, në nder të 22 shkurtit, ditëlindjes së George Washington, presidentit të parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sot...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!